RedDot ve IF Design ödüllü dünyanın ilk kazıcı yükleyicisi: HİDROMEK K4 serisi

RedDot ve IF Design ödüllü dünyanın ilk kazıcı yükleyicisi: HİDROMEK K4 serisi

HİDROMEK’in yeni K4 serisine 2 tasarım ödülü
HİDROMEK’in yeni K4 Serisi kazıcı yükleyicisi, fark yaratan tasarımıyla dünya çapında prestije sahip 2 tasarım ödülü birden kazandı. Yeni ödüllerle HİDROMEK’in uluslararası tasarım ödülü sayısı 29’a ulaştı. Türkiye’nin sayılı iş makinesi tasarım stüdyolarından birine sahip olan HİDROMEK, mühendislik alanındaki 40 yılı aşkın tecrübesini,AR-GE ve tasarım gücüyle birleştiriyor.‘HİDROMEK Design’ imzasını taşıyan iş makinelerinin tasarım süreçlerinde;sanal gerçeklik uygulamaları ile makine henüz sanal prototip halindeyken operatörlere kullandırılarak kullanıcı geri bildirimlerinden en üst seviyede faydalanılıyor.

2 yeni tasarım ödülü
Yeni K4 Serisi, dünyanın en kıymetli tasarım ödüllerinden RedDotAward 2022’de ‘Winner’, IF Design Award 2022’de ise ‘Product Design’ ödüllerine layık görüldü.

HİDROMEK ‘Commercıal ve hıcle’ katagorisinde dünyada 3. sırada
HİDROMEK Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık, şunları söyledi: “Tamamen kullanıcı odaklı bir tasarım süreci yaklaşımı ile 2.5 yılda tasarlanan yeni K4 Serimizin böylesine değerli 2 ödül kazanmasından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. RedDot ödüllü dünyadaki ilk kazıcı yükleyici olan K4 Serimiz, aynı şekilde IF Design Tasarım Ödüllü dünyanın ilk kazıcı yükleyicisi oldu. Aldığımız bu son derece kıymetli ödüllerle birlikte 4’üncü RedDot ödülümüzü, 8’inci IF Design ödülümüzü ve toplamda 29’uncu tasarım ödülümüzü kazanmış olduk. Bizim için mutluluk verici bir diğer gelişme ise, K4 Serisi’nin IF Design 2022’nin final değerlendirmesinde ortalamanın üzerinde bir puan alarak HİDROMEK’i IF Design, "Commercial ve hicle" kategorisinde dünyada 3’üncü sıraya taşıması oldu. HİDROMEK olarak, çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor, daha nice başarıları ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz."