HELIOS STAR

HELIOS STAR

Helios Star serisindeki taş işleme merkezleri güçlü ve hızlıdır, hassas ve güvenilir olmaları ile geleneksel antropomorfik robotlardan farklıdır. Kule yapısı dönme tablasına kolayca kenetlenen, farklı boyutlarda ve büyük blokların dikey şekilde kesilmesine izin verir. Helios Star, heykeller, kolonlar, sütunlar, portallar gibi mümkün olan tüm 360 ° işlemlerin yanı sıra frezeleme, heykel yapma, oyma ve yazma işlemleri gibi işlemleri yürütebilir. Ayrıca, isteğe bağlı torna tezgahı sayesinde, disk ve aletle yatay döndürme işlemleri yapmak mümkündür. Entegre Helios Galaxy Stone yazılımı kullanımını kolay ve hızlı hale getirir, birçok işleme tasarım, işleme ve oluşturma için idealdir. Tasarımdan ürünün imalatına kadar teslim süresini en aza indirmek ve bitirme kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için stratejiler sağlar.

Helios Automazioni, İtalyan taş işleme teknolojilerinin tüm bilgilerini cnc makinelerinde topluyor.

Paslanmaz çelik malzemeler: Bir demir yapının dayanıklılığını paslanmaz çelikle karşılaştırırken her ikisinin de özü çok önemlidir. Demir yüzeyler, yapısal bozulmayı önlemek için doğru ve pahalı bakıma ihtiyaç duyarken, paslanmaz çelik yapılar sağlam, dayanıklı ve kolay temizlenebilirdir; ve bu faktör birçok taş imalatçısını çekmektedir.

Hassas mekanikler: Devridaim bilyalı vidaların ve sıfır boşluklu dişlilerin kullanılması, makinenin hareketlerini son derece hassas kılar ve böylece son derece ayrıntılı işler üretir. Parçalar arasındaki sürtünmeyi en aza indiren bu bileşenler, yoğun kullanımlara da çok dayanıklıdır.

Helios Yazılımı: Windows altında çalışan CAD-CAM yazılımı, doğrudan mühendislerimiz tarafından geliştirilmiştir, bu, mekanik veya yazılım yardımı talep edilmesi durumunda benzersiz bir referansı olan müşteriye anında yardım sağlar. Ayrıca, taş imalatçılarının ihtiyaçlarını inceleyerek, en zorlu operatörlerin taleplerini karşılamak için yeni uygulamaları hayata geçirdik. Yazılım en popüler dosya formatlarını (DXF, PLT, STL, ACW, ASC) alabilir. Bu, müşteriye mimarlar ve tasarımcılar tarafından geliştirilen dosyaları işleme imkanı vererek atölye verimliliğini arttırır.

The machining centers from the Helios Star series are powerful and fast, they differ from the traditional anthropomorphic robots for their precision and reliability. The tower structure allows a vertical process of pieces from different size and big blocks, which are easily clamped on a turning table with. Helios Star can manage all the 360° processes possible such as statues, capitals, columns, portals, as well as processes of milling, sculpturing, engraving, and writing. Moreover, thanks to the optional lathe, it is possible to make horizontal turning processes with disk and tool. The integrated Helios Galaxy Stone software makes its use easy and fast, it is ideal for design, rendering, and creation of many machining. It provides strategies to minimize the lead time and maximize the finishing quality, from the design to the manufacture of the product.

Helios Automazioni has been infusing all the knowledge of the Italian stone processing technologies in its cnc machines. 

Stainless steel materials: when comparing the durability of an iron structure with stainless steel, the essence of both becomes very important. While iron surfaces need accurate and expensive maintenance to prevent structural failure, the stainless steel structures are strong, durable and easy clean-up; and this factor attracts many stone fabricators.

Precision mechanics: the use of recirculating ball screws and zero backlash gears makes the machine’s movements extremely precise, thus producing highly detailed works. These components, minimizing the friction between their parts, are also very resistant to intense use.

Helios Software: The CAD-CAM software, running under Windows, has been developed directly by our engineers, this guarantees prompt assistance to the customer, who has a unique reference in case of requests for mechanical or software assistance. Moreover, studying the needs of the stone fabricators, we have implemented the applications in order to meet the request of the most demanding operators. The software can import the most popular files formats (DXF, PLT, STL, ACW, ASC). This gives the customer the possibility to process files developed by architects and designers, thus improving the productivity of the workshop.